Home »

Péče o suchou pokožku

Kůže působí jako ochrana vašeho těla. Pokud ale nějak onemocní, může být vysušená a popraskaná. Suchá pokožka je pak mnohem více náchylná k poškození. Aby se vám problémy s kůží nezhoršovaly, poskytněte jí kvalitní a správnou péči.

        I.            Suchá pokožka vyžaduje speciální krémy a ošetřující přípravky, které by navíc měly obsahovat vitamíny, zinek a mořské řasy. Rozhodně by v něm neměl chybět ani blahodárný mandlový olej nebo bambucké máslo, které zanechá vaši pokožku sametově hebkou.

      II.            Lákavá horká koupel vaší pleti bohužel nijak neprospívá, proto koupání omezte na minimum a raději se pouze sprchujte. Používejte zvláčňující sprchové gely, aby se vaše pokožka ve vodě nevysušila.

    III.            Po koupeli se ručníkem nesušte velkou silou, ale otírejte se jen jemně, abyste si ručníkem nepoškodila ochrannou bariéru pokožky.

    IV.            Suchá pokožka nemá ráda kořeněné jídlo, chilli, pepř a zázvor jí přímo vadí. Způsobují totiž zarudnutí a pocit horka a napnutí. Sůl zase pokožku vysušuje. Cukr a kofein pleti rovněž nesvědčí. Dochucujte si jídlo raději čerstvými bylinkami, které posilují imunitní systém a jsou navíc zdrojem vitamínů a minerálů. Některé bylinky dokonce obsahují protizánětlivé látky, které vaší pokožku zklidní. Ořechy, ryby, ovoce i zelenina navíc udržují pleť pevnou a pružnou.

      V.            Pijte dostatek vody, protože dehydratace je jednou z příčin suché pokožky. Vypít byste měla alespoň dva litry vody nebo ovocných či zeleninových šťáv denně.

    VI.            Při praní šetřete pracím práškem, který obsahuje tenzidy, plnidla a změkčovadla, která mohou vaší pokožku dráždit. Vyhněte se také aviváži a různých změkčovadel.

  VII.            Pokud se v létě ráda opalujete, nezapomeňte používat opalovací krémy s vysokým UV filtrem, aby se vám pokožka sluněním zbytečně nevysušovala.

VIII.            Kouření nejenže škodí zdraví, ale působí negativně také na vaši pokožku. Nikotin vaši pleť okrádá o kyslík a výživné látky, které zajišťují pružnost tkáně. Vaše pleť je tak vysušená a tvoří se jí předčasné vrásky, protože přichází o pružnost a mladistvý vzhled.