Home » Elektro » Pro lepší vzhled i náladu

Pro lepší vzhled i náladu

Upřímně řečeno, většina Čechů není příliš šťastná se svým životem. Ovšem toto neplatí pouze pro obyvatele české kotliny, ale obecně pro většinu národů ať už na západ, či na východ od nás. Důvodem je špatný životní styl. Naučené algoritmy, dle kterých se člověk řídí každý den, vedou nevyhnutelně ke katastrofě. Lidé se nehýbají a špatně se stravují, což má za následek obezitu a s tím i další přidružené nemoci. Takto prostě není jednoduché být spokojený se svým životem, notabene být šťastný. Naštěstí ale východisko existuje, chce to jen změnit se.

jóga doma

Strava

Základem by měla být změna stravy. Už žádná vepřová se zelím a několika knedlíky nebo jídlo ze stánku s rychlým občerstvením. Kdo se chce cítit dobře, ten musí jíst správně. Samozřejmě, že neexistují přesně dané potraviny, které by měl člověk jíst, aby se cítil lépe, ale obecně se dá říci, že zvýšit příjem zeleniny a ovoce v kombinaci se snížením příjmu masa, zvláště pak červeného jako je vepřové, povede k redukci váhy. Pochopitelně je vhodné zbavit svůj jídelníček i přemíry cukru, který se v lidském těle zvesela mění na tuk, zvláště, pokud se tělo skoro nehýbe. A i to je samozřejmě nutné změnit. Pohybové aktivity k životu bezesporu patří.
běžci na mostě

Pohyb

Ten, kdo chce vypadat dobře a zároveň se i dobře cítit, nemůže vynechat ze svého života pohybové aktivity. Tím není myšleno občasné dobíhání na autobus, ale pravidelné sportování, zvláště to aerobní. Běh, jízda na kole nebo i hodinová procházka dokáže s tělem i duší udělat hotové zázraky. Samozřejmě, že se musí jednat o pohyb pravidelný. Jít si jednou za uherský rok zaběhat do parku rozhodně nestačí, je nutné se takto hýbat alespoň třikrát za týden, ideální pět dní v týdnu. Výmluvy na nedostatek času neobstojí. Takto sportují i mnozí špičkoví manažeři, kteří tráví v práci většinu svého času. Pro to, aby se člověk hýbal správně, nemusí chodit ven. Stačí si pořídit například rotoped.
 
 

2/5 - (1 vote)