Home » Zábava » Půjčí vám zbraň a naučí vás, co s ní

Půjčí vám zbraň a naučí vás, co s ní

Možnost zastřílet si láká stále více zájemců. Někteří si ale nejsou až tak jisti, jestli by byli schopni prakticky u zkoušky uspět. Bylo by tedy jistě nepříjemné přihlásit se do kurzu na získání zbrojního průkazu a poté jistit, že mám nějaký blok, který mi nedovoluje zmáčknout spoušť. Pro takto nerozhodné se nabízejí dobrovolné střelecké kurzy, které probíhají v areálu střelnice.

střelná zbraň

  • Dobrovolný střelecký kurz může proběhnout kdykoliv i před podáním přihlášky ke zkouškám.
  • Zapůjčení pistolí nebo brokovnic je možné přímo na místě, kde se budou střelby odehrávat.
  • Náboje běžných ráží (kulové i brokové) jsou pochopitelně v prodeji přímo na střelnici.

Využít možnosti střelby nemusejí pouze začátečníci. Kurz je určen i pro pokročilé a profesionály, kteří mají ambice dostat se, a hlavně uspět, na některé národní nebo mezinárodní soutěži. Výuka je vedena profesionálním trenérem.

Vyzkoušejte své střelecké umění

Před samotným zahájením kurzu je zapotřebí navštívit svého lékaře, aby se vyloučila nezpůsobilost k nošení nebo vlastnictví střelné zbraně. Nutná bude i návštěva místního policejního oddělení.

  • Zbrojní průkaz je rozdělen do několika kategorií.
    • Záleží na tom, k jakým účelům bude svým majitelem využíván.
    • Podle toho pak budou probíhat i následné střelby a zkoušky.

brokovnice

Jedno však jistě platí pro všechny žadatele. Pokud jste dosud neměli žádné praktické zkušenosti se zbraněmi, pak by bylo velice žádoucí absolvovat přípravný kurz na některé ze střelnic. Tam se naučíte nejen, jak střílet, ale také bezpečně manipulovat se zbraní. Což je jistě velice důležitou záležitostí. Střelnice ale nenabízí možnosti jen pro vážné zájemce. Využít ji mohou i ti, kteří mají v úmyslu jen vyzkoušet něco nového bez toho, že by museli předtím skládat zkoušky. V podstatě si můžete z tohoto zážitku udělat zábavné odpoledne.